Här är du: Startsidan » DALOC SÄKERHETSDÖRR » Referensfoton » Målade dörrar
Målade säkerhetsdörrar

Målade säkerhetsdörrar

Säkerhetsdörrar i målat utförande är vanliga i nybyggnation eller i de fall man vill göra något nytt i trapphuset, t ex i samband med en trapphusrenovering.
Förutom våra standardkulörer är i princip alla NCS-skalans kulörer tillgängliga. Vill man göra något extra med enkla medel finns Lineakollektionens 29 mönster.


S43 med linea-mönster S43 med linea-mönster Säkerhetsdörrar i prisbelönt bygge Säkerhetsdörrar i prisbelönt bygge Mörkgrå säkerhetsdörr med Linea-mönster 121 Mörkgrå säkerhetsdörr med Linea-mönster 121 Säkerhetsdörr bredvid ståldörrar typ S30 som har samma estetiska design som säkerhetsdörren Säkerhetsdörr bredvid ståldörrar typ S30 som har samma estetiska design som säkerhetsdörren Säkerhetsdörr med linea-mönster 121 Säkerhetsdörr med linea-mönster 121 Säkerhetsdörrar till lägenhet och städrum i trapphus Säkerhetsdörrar till lägenhet och städrum i trapphus Säkerhetsdörr S43 i renoverat trapphus, detalj Linea-mönster Säkerhetsdörr S43 i renoverat trapphus, detalj Linea-mönster Säkerhetsdörr S43 i renoverat trapphus Säkerhetsdörr S43 i renoverat trapphus Säkerhetsdörr med linea-mönster 040 Säkerhetsdörr med linea-mönster 040 Studentlägenhet med Säkerhetsdörr utrustad med kodlås Studentlägenhet med Säkerhetsdörr utrustad med kodlås Studentlägenhet med Säkerhetsdörr, detaljbild Studentlägenhet med Säkerhetsdörr, detaljbild Säkerhetsdörr S43 i Turning Torso Säkerhetsdörr S43 i Turning Torso Inåtgående Säkerhetsdörrar i Köpenhamn Inåtgående Säkerhetsdörrar i Köpenhamn Säkerhetsdörr S43 är godkänd enligt Europastandard ENV 1627 motståndsklass 3 Säkerhetsdörr S43 är godkänd enligt Europastandard ENV 1627 motståndsklass 3